Jezioro klebarskie, kościół pod wezwaniem św. Walentego w Klewkach i las warmiński to tylko niektóre miejsca z terenu gminy Purda, które Jolanta Kolinko uwieczniła na swoich zdjęciach. O tym, co zainspirowało fotografkę do zrobienia tych właśnie zdjęć mogli dowiedzieć się uczestnicy wernisażu zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury.

Jolanta Kolinko jest znaną i cenioną fotografką oraz poetką. Urodziła się na Kaszubach, ale wychowała w przepięknych wioskach Warmii i Mazur. Od 1976 roku mieszka na stałe w Olsztynie, ale jej serce wędruje po okolicach miasta i sąsiednich gminach. Pani Jolanta uwielbia fotografować przyrodę i pejzaże. Znaczna część zdjęć, które zostały zaprezentowane podczas wernisażu zorganizowanego 19 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, została zrobiona na terenie gminy Purda. Na zdjęciach pojawiły się m. in. jezioro klebarskie, las warmiński, okolice Starego Olsztyna i kościół w Klewkach.
Podczas spotkania fotografka opowiedziała o swoich zdjęciach i towarzyszącym im inspiracjach. Zdradziła tajniki wykonania dobrego ujęcia oraz wspominała przygody towarzyszące zrobionym zdjęciom. Przedstawiła swoje plany na kolejne miesiące i pochwaliła się największymi sukcesami.
Zdjęcia Pani Jolanty będzie można oglądać w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury do końca stycznia. Na początku przyszłego roku planowane jest jeszcze jedno spotkanie z Panią Jolantą.

DSC_0105 DSC_0106 DSC_0108 DSC_0110 DSC_0138 DSC_0150

DSC_0156DSC_0157DSC_0164