W minioną sobotę w Purdzie świętowano Gminny Dzień Dziecka. Program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie obfitował w wiele atrakcji. Imprezę oficjalnie otworzyła Wójt Teresa Chrostowska , która śpiewająco zaprosiła najmłodszych do zabawy. Dzień ten wypełniała radość i uśmiech dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco większych.

Impreza miała charakter rodzinnego pikniku, podczas którego na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchany plac zabaw, kącik animacyjny, stoiska z zabawkami. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, podczas których dzieci musiały wykazać się nie tylko sprytem i inteligencją, ale również nie lada zręcznością. Sporo pozytywnych emocji wzbudził też występ zespołu Kids Rock. Wydarzenie uświetnił pokaz drużyny Rugby Team Purda. Również łasuchy mogły znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano pyszne hot-dogi, kiełbaski z grilla, ciasta, kącik owocowy, soczki oraz lody. Z całą pewnością wizyta na purdzkim placu zabaw sprawiła wszystkim dzieciom dużo radości.

Za pomoc w organizacji Gminnego Dnia Dziecka w Purdzie serdecznie dziękujemy Kasi Przybyłek Sołtysowi Sołectwa Purda, Grzegorzowi Nosek Radnemu Gminy Purda, Sołectwu Purda, Jolancie Gierach Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie, pracownikom GBP w Purdzie, paniom z UTW w Purdzie, Gminie Purda, OSP w Purdzie, Bartoszowi Barczakowi trenerowi Rugby Team Purda, drużynie Rugby Team Purda oraz firmie Odjazdowe Imprezy za profesjonalne podejście do tematu. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do sponsorów, którzy wsparli nas w organizacji wydarzenia.