W czasie nadchodzących wakacji rzucimy się w wir gotowania. Już dziś zapraszamy mieszkańców naszej gminy na warsztaty kulinarne prowadzone przez Sylwię Malinowską – uczestniczkę programu MasterChef. Tematem warsztatów będzie tradycyjna kuchnia warmińska. W ramach zadania zaplanowano 7 spotkań, które realizowane będą od czerwca do sierpnia 2019 r. w świetlicach i klubach wiejskich na terenie gminy Purda w miejscowościach: Purda, Klewki, Nowa Wieś, Przykop, Prejłowo, Patryki, Butryny. Warsztaty będą jednodniowe, a każdy będzie trwał 6 godzin. Każdy z siedmiu warsztatów będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej oraz realizowany będzie w godzinach od 10:00 do 16:00 w sobotę.

 

Harmonogram zajęć:

10:00-10:30 – część teoretyczna: wstęp do kuchni regionalnej, wprowadzenie do tematyki regionalnych i tradycyjnych produktów oraz zasady racjonalnego wykorzystania produktów.

10:30-16:00 – część praktyczna: omówienie przygotowanego przez kucharza przepisu na danie główne i przystawkę, przygotowanie produktów i sprzętu, przygotowywanie potraw, degustacja i podsumowanie warsztatów.

Dla wszystkich uczestników warsztatów przygotowano zestawy niezbędne do pracy – notes, długopis, czapka i fartuch kucharski!

Warsztaty mają charakter otwarty dla mieszkańców gminy Purda i są bezpłatne. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie „Smaki tradycji” jest wypełnienie i dostarczenie do GOK-u formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w terminie do 19 czerwca 2019 r.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerami telefonu 89 512 46 63 lub 784 675 165.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SMAKI TRADYCJI

_DSC0235posterA3.indd