8 marca obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kobiet. W życzeniach złożonych mieszkankom gminy Purda przez Wójta i Sekretarza pojawił się cytat „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Piękne słowa i jakże prawdziwe. Warto jednak wspomnieć, że tylko piękne kwiaty zdobią ogrody. W trosce o urodę i prawdziwe piękno mieszkanek gminy Purda zorganizowano damskie spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Purdzie.

O godzinie 18.00 przybyłe Panie zostały przywitane przez Agnieszkę Budziszewską, Dyrektora GOK-u. Życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Paniom Marek Orłowski, asystent wójta. Wszystkie Panie otrzymały słodkie upominki oraz specjalnie przygotowane na ten dzień dekoracje i ozdoby zrobione przez uczestników Akademii Seniora działającej w Klewkach.

Po części oficjalnej głos zabrały specjalistki od urody: Urszula Czyżak – wizażystka, Beata Tańska – manikiurzystka, Edyta Korczakowska – fryzjerka i Małgorzata Leśnikowska – dietetyczka. Zaproszone ekspertki nie tylko przedstawiły najważniejsze zasady dbania o włosy, skórę i paznokcie, ale także pokazały kilka sztuczek w praktyce. Panie mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad. Bardzo chętnie radziły się w sprawie kolorów w makijażu, odpowiedniego doboru fryzury do kształtu twarzy i zdrowych nawyków żywieniowych.

Wśród przybyłych Pań rozlosowano także dwa karnety na usługi fryzjerskie (mycie, strzyżenie i modelowanie) podarowane przez salon fryzjerski Sabriny Witkowskiej z Butryn. Dwóm Paniom zaproponowano manikiur hybrydowy i japoński. Obie usługi zostały wykonane na miejscu.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Panie przy kawie i cieście dzieliły się spostrzeżeniami i własnymi doświadczeniami na temat dbania o urodę.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a zaproszonym gościom za poświęcony czas i ciekawe wykłady.