e-Mocni – cyfrowe umiejętności, realne korzyści

Gmina Purda przystąpiła do projektu zwiększającego umiejętności korzystania z internetu, w tym e-usług publicznych.

Pani Halina ma 64 lata i jest na emeryturze. Jej mąż nie żyje od 10 lat. Pani Halina ma dwoje dzieci i troje wnucząt, ale nie ma z nimi kontaktu. Jej dzieci wyjechały kilka lat temu za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Pani Halina bardzo za nimi tęskni, ale nie stać jej na wyjazdy, ani częste telefony. Ratunkiem dla Pani Haliny okazało się szkolenie komputerowe organizowane w ramach projektu „e-Mocni – cyfrowe umiejętności, realne korzyści” realizowanego przez Fundację Aktywizacja. W trakcie szkolenia Pani Halina nauczyła się podstawowej obsługi komputera i internetu. Zapoznała się także z możliwościami, jakie daje program Skype. Dzięki temu jest w stałym kontakcie ze swoją rodziną i może obserwować jak rosną i rozwijają się jej wnuki.”

Historia Pani Haliny może być przykładem dla każdego z nas. W dzisiejszym świecie cyfrowe umiejętności przekładają się na realne korzyści. Celem projektu e-Mocni realizowanego przez gminę Purda jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu, w tym e-usług publicznych.

Uczestnicy nauczą się np.:

  • jak załatwić sprawy urzędowe online,

  • jak robić zakupy w Internecie,

  • w jaki sposób zarządzać swoimi finansami,

  • jak pracować efektywniej czy rozwijać swoje hobby z wykorzystaniem nowych technologii i zasobów Internetu.

Szkolenia są kierowane do osób dorosłych (powyżej 18. roku życia), które nie posiadają kompetencji cyfrowych lub potrafią posługiwać się komputerem/Internetem jedynie w stopniu podstawowym.

Szkolenia obejmą zagadnienia z 9 grup tematycznych. Są to: edukacja, sprawy codzienne, finanse, relacje z bliskimi, praca i rozwój zawodowy, zdrowie, odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie oraz religia i potrzeby duchowe. Każda grupa tematyczna podzielona jest na kilka zagadnień. Uczestnicy szkolenia wybierają tylko te tematy, które są dla nich interesujące.

W ramach projektu przeszkolonych zostanie ok. 260 osób. Zadanie będzie realizowane do lipca 2019 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Gwarantujemy:

  • pracę w małych grupach (ok. 6 osób)

  • zdobycie praktycznych umiejętności

  • naukę w miłej atmosferze, przy kawce i ciasteczku

  • szkolenia dopasowane do zainteresowań kursantów

  • wszystko całkowicie BEZPŁATNIE!

Na dodatkowe pytania odpowiemy pod numerem telefonu 89 512 46 63.

Nie czekaj! Zgłoś się do udziału w projekcie wypełniając ankietę dostępną poniżej!

Wypełniony formularz ankiety należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Purdzie (osobiście lub pocztą na adres: Purda 12A, 11-030 Purda) bądź wysłać mailem (a.budziszewska@gokpurda.pl).

Ankieta zgłoszeniowa

e-mocni_logo.png.2017-03-29-15-03-01