Już w najbliższą sobotę w Bałdach (koło Butryn) odbędzie się największe święto Warmii w regionie – XI Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy.

Uroczystość Kiermasu, która w tym roku przypada na dzień 7 lipca, tradycyjnie rozpocznie się mszą św. w kościele parafialnym w Butrynach i będzie koncelebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego oraz proboszcza parafii w Butrynach ks. kan. mgr Jana Pietrzyka. Po mszy dostojnicy kościelni i goście udadzą się bryczkami do zrekonstruowanych Wrót Warmii skąd wraz z Arcybiskupem ruszą w kierunku tablic upamiętniających biskupów Warmińskich. Podczas uroczystości zostanie odsłonięty głaz upamiętniający kolejnego z biskupów – Jana Olbrachta Wazę.
Po części oficjalnej i krótkiej historycznej inscenizacji, rozpocznie się prawdziwa zabawa. Od godz. 14:00 na scenie pojawią się znane i lubiane zespoły – Kapela Jakubowa, Dybzaki, Folkownia, Czerwony Tulipan i Shannon. Nie zabraknie także gier i zabaw dla dzieci oraz stoisk edukacyjnych. Na placu pojawią się rękodzielnicy i wystawcy z miodami, wędlinami, serami, zabawkami, wyrobami z drewna i wikliny, przyprawami i ziołami, biżuterią, naturalnymi kosmetykami, obrusami, serwetami, itd.

Wszystkich fanów tradycji i kultury warmińskiej zapraszamy już w najbliższą sobotę do Bałd!

Wydarzenie objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

fot. Purda 47

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

purda-plakat-kiermas