Kochani niedzielne Dożynki w Butrynach to chyba największa impreza plenerowa z jaką przyszło nam się do tej pory zmierzyć! Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu i wiemy, że nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób i instytucji!

Największe podziękowania należą się właścielom i pracownikom Parku Aktywnej Rozrywki Bartbo za pomoc w organizacji i udostępnienie całej infrastruktury. Dziękujemy Michałowi Grabowskiemu, że dzielnie znosił wszystkie nasze pomysły i zawsze odbierał telefony!
Serdecznie dziękujemy także sołectwu Butryny, sołtys Urszuli Raszkowskiej i radnej Iwonie Grzejdziak za piękne udekorowanie wsi i kościoła! Przygotowane ozdoby znacznie przerosły nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak pięknie.

Dziękujemy wszystkim sołectwom, które przygotowały dożynkowe wieńce: Giławy, Butryny, Nowa Wieś, Stary Olsztyn, Przykop, Klewki, Purda oraz KGW Szczęściary. Dziękujemy także Dariuszowi Czerwińskiemu, Pawłowi Sztenderskiemu i ks. Janowi Pietrzykowi za pełnienie funkcji jurorów w konkursie i rzetelną ocenę wieńców.

Dziękujemy OSP Butryny, OSP „Pomoc Maltańska” Klebark Wielki, OSP Nowa Wieś i OSP Purda za udział w korowodzie i części oficjalnej dożynek, a także za pokaz sprzętu i liczną obecność strażaków ochotników! Szczególnie gorąco dziękujemy OSP Butryny i policji za zapewnienie bezpiecznego przejścia z kościoła na teren Parku Bartbo.

Dziękujemy także sołectwom, które zadały sobie trud zorganizowania stoiska. Wszystkie przygotowane potrawy i ciasta wyglądały naprawdę smakowicie! Dziękujemy, że znaleźliście czas i byliście tego dnia z nami!

Dziękujemy sponsorom: Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Indykpol i Family Farm oraz wystawcom: Krozmet, Agroma, KRUS, Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz wszystkim pozostałym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Dziękujemy Władysławowi Kapusta, Magdalenie Kowalskiej i Jackowi Studniakowi za wsparcie i szczerą pomoc.

Dziękujemy gościom za przybycie i wspólną zabawę, artystom za świetne występy, cierpliwość i elastyczność! Michałowi Poryckiemu dziękujemy za świetną konferansjerkę i pełen profesjonalizm.

Specjalne podziękowania kierujemy do naszych przyjaciół, którzy dzielnie „walczą” z nami na placu i nie opuszczają nas w najtrudniejszych sytuacjach! Dzięki Kasia Hul, Paulina Popławska, Marcin Budziszewski, Tomek Czarniewski i Mirek Wierzchowski!

Dziękujemy także Gminie Purda, sekretarzowi Rafałowi Wilczkowi i asystentowi wójta Joannie Leleńskiej.

Największe i najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego za zaufanie i powierzenie nam współorganizacji Dożynek Gminnych 2017! DZIĘKUJEMY!