Purda to gmina, w której przeważają kobiety. Jest ich w sumie 4 307, więc 8 marca to bardzo popularna u nas data. O kobietach nie zapomina także Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie. Jak mawiał znany francuski historyk „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, więc o panie trzeba dbać.

Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie już po raz trzeci zorganizował obchody z okazji Dnia Kobiet. W tym roku postawiono na naturalne piękno i zorganizowano warsztaty z tworzenia ekologicznych kosmetyków. Wydarzenie zaplanowano na piątek 9 marca. O godzinie 17:00 świetlica wiejska w Klewkach była wypełniona po brzegi. Prawie 60 pań zebrało się żeby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Na panie czekała niespodzianka w osobie Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego, który złożył Paniom życzenia i przygotował słodki prezent. Po zjedzeniu pysznego tortu zebrane panie zabrały się do pracy. W świat soli, olejków eterycznych i glinek zabrała je Małgosia Białoszewska znana jako „Zmydlona”. Panie przygotowały własne kompozycje soli do kąpieli i mydła. Na sali pachniało jak nigdy wcześniej. Warsztatom towarzyszyły rozmowy o pielęgnacji skóry, kosmetykach i wielu innych kobiecych tematach. Pod koniec spotkania salę wiejską w Klewkach odwiedził także sołtys i radny Klewek Jerzy Pykało, który także przygotował dla pań miłą niespodziankę. Pan Jerzy złożył paniom życzenia i wręczył każdej z nich symboliczną różę.

Wszystkie panie, które odwiedziły świetlicę wiejską w Klewkach miło spędziły z nami prawie 2 godziny. Uczestniczki warsztatów wyszły od nas z własnymi kosmetykami i upominkami. Dziękujemy wszystkim paniom, które znalazły czas i wspólnie z nami świętowały ten dzień. Jest nam tym bardziej miło, że niektóre z Pań biorą udział w organizowanych przez nas obchodach z okazji Dnia Kobiet co roku.