Dnia 23 listopada 2018 roku w hali sportowej w Marcinkowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej Eko-Rambit. Organizatorami zmagań byli Gmina Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie. Projekt był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Konkurs dotyczył przyrody Warmii i Mazur. Do rywalizacji stanęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczęsnem. Przedstawiciele szkół zmagali się z siedmioma zadaniami konkursowymi: test, odgłosy, kształty, kalambury, zbiorniki wodne, tropy i rozpoznawanie roślin. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, a pojedynek był bardzo wyrównany. Zwycięska drużyna wyłoniona została po dogrywce.

W jury konkursu zasiedli: Justyna Raczyńska – przedstawiciel WFOŚiGW w Olsztynie, Agnieszka Nosek – Kierownik ds. oświaty Urzędu Gminy w Purdzie oraz Tomasz Dzietowiecki – Inżynier nadzoru Nadleśnictwa Nowe Ramuki.

Ostateczne wyniki:
I MIEJSCE Szkoła Podstawowa w Szczęsnem
II MIEJSCE Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klebarku Wielkim
III MIEJSCE Zespół Szkolno-Przedszkolny w Purdzie

Zdjęcia – WFOŚiGW w Olsztynie