Dnia 24 czerwca 2017 roku w Starym Olsztynie odbył się piknik rodzinny organizowany w ramach projektu „Eko Sołectwa” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Gminę Purda.
O godzinie 14:00 na boisku sportowym licznie zgromadziły się dzieci, które bardzo chciały poznać zasady poprawnej segregacji odpadów. Na wstępie najmłodsi uczestnicy pikniku rodzinnego wysłuchali pogadanki poświęconej głównie tematyce gospodarowania odpadami. Mieszkańcy Starego Olsztyna i okolic aktywnie uczestniczyli w wykładzie, wykazali się również dużą wiedzą i zaangażowaniem w sprawy odpadowe.
Celem imprezy było kształtowanie postaw proekologicznych oraz propagowanie segregacji odpadów.
Jak powszechnie wiadomo, wiedza najlepiej wchodzi do głowy przez zabawę. W związku z powyższym dzieci mogły brać udział w wielu ciekawych grach. Zorganizowano m.in. konkurs dotyczący poprawnej segregacji oraz konkurs na wykonanie najciekawszego stroju z odpadów. Dzieciaki musiały również wykonać plakat zachęcający do segregacji odpadów oraz brały udział w wielu konkurencjach sportowych. W nagrodę każdy uczestnik zabawy otrzymał drobny upominek.
Po wyczerpujących zmaganiach sportowych przyszedł czas na wspólne ognisko z kiełbaskami. Bardzo dziękujemy wszystkim eko dzieciakom za przybycie i za wspaniałą zabawę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13