W dniach 12-13 grudnia odbył się finał projektu Szlachetna Paczka. Wolontariusze rejonu Purda odwiedzili z paczkami ponad 20 rodzin.

Wolontariusze z rejonu Purda brali udział w projekcie Szlachetna Paczka po raz pierwszy. Do paczkowej rodziny wstąpiło dziesięciu wolontariuszy, wśród których znaleźli się radni, sołtysi, asystent wójta, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Liderem rejonu Purda była Maja Zielińska – mieszkanka Klewek.

Magazyn, który mieścił się w Gminnym Ośrodku Kultury był otwarty przez dwa dni. W sobotę darczyńcy przywozili paczki, a w niedzielę wolontariusze przekazywali prezenty rodzinom. W sumie wolontariusze odwiedzili z paczkami ponad 20 rodzin z terenu gminy Purda. Wśród darczyńców najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy gminy i okolic, niemniej jednak paczki przyjechały do nas także z Warszawy.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci reakcje obdarowanych rodzin. Szczególnie mocno wzruszał mnie zachwyt dzieci. Uśmiech na ich twarzach utwierdził mnie w przekonaniu, że warto było zostać wolontariuszem” – mówi asystent wójta Mirosław Wierzchowski.

Wszyscy wolontariusze zgodnie twierdzą, że warto pomagać. Większość deklaruje swój udział w kolejnych edycjach Szlachetnej Paczki.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ogrom włożonej pracy, darczyńcom za okazane serce, a rodzinom za walkę o lepsze jutro!