Dnia 18 sierpnia 2017 roku dzieci, które biorą udział w projekcie „Wakacje z GOK-iem” realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Pogranicze Warmii i Mazur” wybrały się do wioski tematycznej w pobliżu Nidzicy.

W programie na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji. W pierwszej kolejności uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach garncarskich, podczas których instruktor pokazał jak działa koło garncarskie. W drugiej części zajęć dzieci własnoręcznie ulepiły naczynia, które mogły zabrać do domu.
Po części warsztatowej młodzi mieszkańcy gminy Purda zwiedzili z przewodnikiem atrakcje znajdujące się na terenie Garncarskiej Wioski: garncarnię, kuźnię, stodołę mazurską (ekspozycja sprzętów tradycyjnego gospodarstwa mazurskiego), amfiteatr jarzębinowy oraz galerię „Skarby ziemi” (wystawa skał, skamieniałości i minerałów). Oglądały urządzenia rzemiosła wiejskiego oraz słuchały opowieści o tradycjach rzemieślniczych na Mazurach.
Kulminacyjnym punktem wycieczki była gra terenowa polegająca na odnalezieniu skarbu ukrytego w jednym z zakątków Rajskiego Ogrodu. Gracze otrzymali mapki oraz zaszyfrowane w wierszach pytania – zagadki do rozwiązania. Odgadnięte hasło wskazało miejsce ukrycia skarbu.
Wizyta zakończyła się obiadem. Po zregenerowaniu sił i zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w drogę powrotną.