Jak mawiał Julian Aleksandrowicz „Tyle człowiek wart, ile drugiemu może pomóc”. W gminie Purda nie brakuje dobrych ludzi, którzy troszczą się o innych. Mogliśmy być tego świadkami podczas 26 Finału WOŚP, który odbył się w niedzielę 14 stycznia.
Do sztabu zarejestrowanego ponownie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Purdzie, zgłosiło się ponad 30 wolontariuszy. Niestety ze względu na ograniczenia i limity narzucone przez Fundację WOŚP w dniu finału grało z nami 25 osób, z tego 15 dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wszyscy wolontariusze byli bardzo wytrwali. Działali po kilka godzin na imprezach, a także pomimo niekorzystnych warunków pogodowych i dużego mrozu prowadzili zbiórkę na zewnątrz.
Gminny finał WOŚP odbył się na hali sportowej w Marcinkowie. Wydarzenie organizowane przez GOK rozpoczęło się o godzinie 15:00 licytacją i występem Koła Gospodyń Wiejskich Szczęściary. Spokojne wydarzenie nabrało tempa, kiedy na scenie pojawiły się Wiedźmuchy. Czarownice nie miały litości dla panów! Szybko wybrały kilka ofiar z tłumu i postanowiły zrobić z nich żywą orkiestrę. Nie oszczędziły nawet Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego, który także wziął udział w zabawie. Z Wiedźmuchami było wesoło, kolorowo i głośno. Po ich występie sceną zawładnął zespół Kristars pochodzący z okolic Przasnysza. Jego pomysłodawcą, a zarazem liderem jest Krzysztof Mordwa. Gatunkiem muzycznym, który dominuje jest muzyka disco – polo. Kristars momentalnie porwał ludzi do tańca.
Nie samym disco-polo człowiek żyje, dlatego na scenie nie mogło zabraknąć wykonawców innych gatunków muzycznych. Finał WOŚP w Marcinkowie postanowiła wesprzeć także znana i ceniona na rynku muzycznym Kapela Jakubowa. Grażyna Bałabańska, Tadeusz Machela, Grażyna Sosnowska-Mogut w towarzystwie dzieci zaprezentowali na scenie swoje największe przeboje.
Po kilku kolejnych licytacjach nadszedł czas na występ Bartosza Abramskiego, który przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku. Bartosz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie śpiewu i posiada dyplom zawodowego muzyka. Utwór „Zapłoną serca dwa” można było usłyszeć w programie Must be the music. Podczas występu w Marcinkowie wokalista zaprezentował najbardziej znane i lubiane przez purdzką publiczność piosenki. Wieczór zakończył się światełkiem do nieba oraz wręczeniem nagród w turnieju 1vs 1 Counter Strike zorganizowanym przez Olsztyn Gaming Area.
Oprócz występów scenicznych i licytacji organizatorzy zaplanowali szereg innych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia w Marcinkowie mogli wziąć udział w loterii fantowej, kupić cegiełkę, skorzystać z foto ścianki, zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS, odwiedzić miasteczko strażackie, skosztować pysznego jedzenia i spróbować słodkości w kawiarence obsługiwanej przez panie z UTW w Purdzie, a także skorzystać ze strefy gier free2play i strzelnicy.
Imprezy towarzyszące odbyły się także w Butrynach i w Klewkach.
WYNIKI ZBIÓRKI:
– Klewki – 6 029 zł
– Butryny – 11 368 zł
– Marcinkowo – 12 013 zł
W sumie – 29 410 zł

w1 w2 w3 w4 w5 w6