Dnia 02 lipca 2016 roku (w sobotę) w Bałdach odbędzie się kolejna edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy. To jedno z większych i ciekawszych, cyklicznych wydarzeń na terenie gminy Purda i powiatu olsztyńskiego. Impreza nawiązuje do tradycji odpustowych na Warmii i odbywa się w historycznym miejscu, gdzie zrekonstruowano fragment dawnego traktu z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego, obok symbolicznych Wrót Warmii. W poboczach starej alei lipowej ustawione są tablice z biogramami biskupów, głazy pamiątkowe i plansze z mapami historycznymi Warmii oraz jej krótką historią. Według dawnych przekazów historycznych to w tym miejscu witano nowo mianowanych biskupów, którzy przejeżdżali tędy w drodze do Lidzbarka Warmińskiego, aby objąć biskupstwo.

Uroczystości IX Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy rozpoczną się tradycyjnie mszą świętą w kościele św. Jakuba w Butrynach, następnie zaproszeni goście bryczkami skierują się w stronę Wrót Warmii. Punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie głazów pamiątkowych na Trakcie Biskupim oraz inscenizacja uroczystego wjazdu biskupów na Warmię. W inscenizacji wezmą udział aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Podczas tegorocznych obchodów nie zabraknie stoisk edukacyjnych, pokazów muzealnych, prezentacji starych zawodów, występów zespołów folklorystycznych oraz prezentacji regionalnej sztuki ludowej, tradycyjnego rzemiosła i lokalnej kuchni.

W związku z IX edycją Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy poszukujemy twórców, artystów i rzemieślników, którzy zaprezentują swoje wyroby podczas wydarzenia. W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w tegorocznej edycji Kiermasu oraz sprzedaży swoich wyrobów należy wypełnić kartę zgłoszeniową znajdującą się poniżej i przesłać wypełniony dokument na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie, Klewki 15, 10-687b Olsztyn lub na adres e-mail: m.moszczynska@gokpurda.pl.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 19 czerwca 2016 roku.
Dodatkowe informacje w przedmiotowej sprawie udzielane są pod numerem tel. 89 512 46 63.

Karta Zgłoszenia 2016

Regulamin_Kiermas 2016