W dniu wczorajszym, tj. 9 listopada 2016 r. w Domu Kultury w Klewkach odbyło się spotkanie z autorem książki „Pradzieje Warmii i Mazur”.

Spotkanie z proboszczem parafii w Butrynach zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie. Wśród sympatyków twórczości ks. Jana pojawiły się członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy Klewek i okolic. Ks. Jan Pietrzyk z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał historię dawnych Prusów. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się informacje o wierzeniach i obyczajach dawnych plemion pruskich oraz o ich życiu codziennym. Nie zabrakło wątków dotyczących mitologii i dawnych legend. Zebrani goście dowiedzieli się, że rośliny, a zwłaszcza drzewa, odgrywały w życiu religijnym Słowian olbrzymią rolę. Wierzono, że dusze kobiet po śmierci wcielają się w lipy, a dusze mężczyzn w dęby.

Spotkanie zakończono czytaniem poezji oraz podpisywaniem książek przez autora.

Podczas tego niezwykle miłego wieczoru nie zabrakło łez wzruszenia, a ks. Jan uśmiechem i ciepłym słowem dziękował organizatorom i przybyłym gościom.

Dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie i serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej publikacji ks. Jana Pietrzyka.

DSC_0003 DSC_0004 DSC_0007 DSC_0011 DSC_0016