Dnia 24 lipca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Purdzie rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pt. „Purda – ludzie – historia – przyroda”, zorganizowany przez Gminę Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie.

Partnerem konkursu była francuska Gmina Cabasse. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii oraz propagowanie walorów przyrodniczych i historycznych Gminy Purda. Do konkursu zgłoszono około 30 prac. Wiele fotografii świetnie wpisało się w temat konkursu. Charakteryzowały się one dużymi walorami estetycznymi i technicznymi. Tym trudniejsze okazało się zadanie komisji konkursowej, która zgodnie z regulaminem w kryterium oceniania uwzględniła jakość, oryginalność i kreatywność nadesłanych zdjęć. Po długich, ale w rezultacie zgodnie zakończonych obradach jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce Paulina Kacprzycka, II miejsce Hubert Joswowitz-Niemirski, III miejsce Sabina Joswowitz-Niemirska nagrodę specjalną Grand Prix Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego otrzymał Georg Bombeck.

Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gminne gadżety.

37786623_2004589412965648_6603787061147205632_n

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KonkursGOKPurda_GBo3

Paulina Kacprzycka -Warmińska kapliczka

KonkursGOKPurda_GBo1

Kiermas w Bałdach

Jezioro Gim

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paulina Kacprzycka-Przyłapana