Dnia 21.05.2016 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Purdzie odbył się wernisaż pn. „Wystawa dwóch pokoleń – Matka i Córka – malarstwo w szpachli”. Swoje prace zaprezentowały Panie Grażyna i Bogumiła Kowiel.

Na wstępie Dyrektor GOK-u Agnieszka Budziszewska przywitała przybyłych gości i pokrótce przybliżyła postacie artystek oraz scharakteryzowała ich twórczość.

Grażyna Kowiel – urodziła się 12.05.1963 r. w Jedwabnie. Od 48 lat mieszka na terenie Gminy Purda w Prejłowie. Malarstwem zajmuje się od 29 lat. Maluje w technikach: olejnej, gwaszowej, akrylem, akwarelą i pastelą suchą. Prowadziła warsztaty malarskie w kraju i za granicą. Jest po 30 wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych. Uczestniczy w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. Obecnie prowadzi warsztaty malarskie na terenie Gminy Purda. Głównym tematem jej malarstwa są kwiaty, pejzaż, martwa natura i architektura. Należy do Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz do Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Pojezierze.

Bogumiła Kowiel – urodziła się 27.04.1987r. w Olsztynie. Obecnie mieszka w Prejłowie. Jest po 3 wystawach indywidualnych i kilku zbiorowych. Grafiką zajmuje się od 9 lat, głównym tematem jej prac są konie. Prowadziła społecznie warsztaty artystyczne dla dzieci w swojej miejscowości. Obecna wystawa, którą zatytułowała „Nieznane portrety” jest pierwszą, stworzoną w szpachli i kolorach. Należy do Związku Plastyków Warmii i Mazur.

Wystawa dwóch pokoleń – Matka i Córka – malarstwo w szpachli” było drugim takim wydarzeniem organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie. Przybyli na wernisaż goście mogli oglądać ekspozycję prac przygotowaną na sali widowiskowej. Publiczność mogła zaznajomić się z próbkami talentu Grażyny i Bogumiły Kowiel. Prezentowane prace były rzeczywiście godne uwagi, dlatego niektóre od razu znalazły nabywców. Po części oficjalnej goście wzięli udział w części towarzyskiej. Przy słodkim poczęstunku oglądali prezentowane prace, dyskutowali, żartowali, wspominali i planowali kolejne spotkania. Oglądanie prac uprzyjemniła gościom rozbrzmiewająca w tle muzyka poważna.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za poświęcony czas i obecność. To dzięki Państwu to sobotnie popołudnie przebiegło w miłym towarzystwie i przyjemnej atmosferze.

DSC_0213 DSC_0214 DSC_0220 DSC_0223 DSC_0224 DSC_0229 DSC_0230 DSC_0232 DSC_0233 DSC_0235 DSC_0237 DSC_0241 DSC_0243 DSC_0244 DSC_0245 DSC_0247