Dnia 05.06.2016 r. Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie zorganizował obchody z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie miało także na celu podsumowanie zajęć organizowanych przez GOK dla dzieci w sezonie 2015/2016. Najmłodszych uczestników przywitała Wróżka Zębuszka, która po krótkiej zabawie zapowiedziała występ pierwszych artystów. Były to dzieci z Nowej Wsi, które zaprezentowały taniec z elementami zumby. Młodzi tancerze zostali przygotowani przez Lidię Wanowicz. Następnie o swoich zajęciach i pracy z dziećmi opowiedziały: Grażyna Kowiel i Teresa Kejnar, prowadzące zajęcia plastyczne i ceramiczne w Prejłowie i w Klewkach. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie otrzymały dyplomy za wytrwałą pracę i wspólnie spędzony czas. Kolejnymi artystkami, które wystąpiły podczas obchodów z okazji Dnia Dziecka były małe baletnice przygotowane przez Katarzynę Klimczak. Tancerki zaprezentowały układ taneczny, a następnie wraz ze swoją instruktorką zaprosiły dzieci będące na sali do rock and roll-a.
Wróżka Zębuszka dbając o to, aby żadne dziecko się nie nudziło, prowadziła liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Po tańcach i wspólnych śpiewach przyszedł moment na wręczenie dzieciom prezentów. Dyrektor GOK-u Agnieszka Budziszewska zadbała o to, aby każdy uczestnik zabawy dostał upominek. Na uroczystość z okazji Dnia Dziecka przybyła Przewodnicząca Rady Gminy Purda Jolanta Wilga, która również nie zapomniała o słodkościach dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był magiczny pokaz Łukasza Ogonowskiego. Dzieci z zainteresowaniem i skupieniem śledziły wszystkie sztuczki prezentowane przez iluzjonistę. Zebrani goście chętnie brali udział w czarowaniu na scenie oraz w ciekawych sztuczkach, do których zapraszał magik wraz ze swoją piękną asystentką.

Gminne obchody z okazji Dnia Dziecka wsparli: Bank Żywności w Olsztynie, Jarosław Nagórski właściciel sklepu ABC w Klewkach oraz Renata Jaszczułt właścicielka sklepu w Ostrzeszewie. Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz wszystkim przybyłym gościom i dzieciom za mile spędzone niedzielne popołudnie.