Dnia 20 maja 2017 roku (sobota) o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Klewkach aktorzy z amatorskiego teatru „Bez spinki” z Wojciech zaprezentowali sztukę Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Przybyłych gości powitali Monika Dołżycka kierownik Domu Kultury w Wojciechach, jednocześnie odtwórczyni roli Meli oraz Marcin Kiszluk, reżyser, aktor z Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna, który przedstawił obsadę.

Uwagę publiczności zwróciła scenografia, dekoracje i kostiumy, przygotowane przez samych aktorów. Epokowe meble i tekstylia, a przede wszystkim kaflowy piec przeniosły widzów do kamienicy z początku XX wieku.

Sztuka Zapolskiej, choć z 1906 roku, jest nadal aktualna w swym smutnym przesłaniu o prawdzie na temat natury człowieka. Temat przewodni utworu to kryzys moralności mieszczańskiej, kompromitacja hipokryzji rodziny Dulskich, demaskacja postaci tytułowej — właścicielki czynszowej kamienicy.

Aktorom z Wojciech serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały występ. Życzymy powodzenia i wytrwałości oraz ciekawych kreacji aktorskich w dalszej pracy. Było to pierwsze spotkanie z aktorami grupy „Bez Spinki”, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Obsada:

Aniela Dulska – Krystyna Baranowska,

Felicjan Dulski – Krzysztof Iwański,

Hesia – Hanna Galińska,

Mela – Monika Dołżycka,

Zbyszko – Józef Szuper,

Hanka – Beata Socha,

Juliasiewiczowa – Alina Iwańska,

Lokatorka – Monika Jóźwicka,

Kucharka – Maria Śliwkowicz,

Tadrachowa – Barbara Wierzbicka i Krystyna Sobolewska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA