W dniu dzisiejszym, tj. w czwartek 26 stycznia 2017 roku, odbyła się ostatnia wycieczka zorganizowana dla dzieci z terenu gminy Purda przez Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie w ramach projektu „Ferie z GOK-iem”. Ostatnim z odwiedzonych miejsc był Olsztyński Teatr Lalek.

Dzieci obejrzały spektakl zatytułowany „Księżniczka na ziarnku grochu” w reżyserii Aliny Skiepko-Gielniewskiej. Cała obsada, scenografia, a przede wszystkim lalki zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Było wesoło, momentami strasznie, a nawet wzruszająco. Jak w każdej bajce, tak i w tej kryje się morał. Tym razem nauka skierowana jest do nieco nadopiekuńczych rodziców, którzy chcąc ochronić swoje pociechy przed popełnianiem błędów, nie pozwalają im na dokonywanie własnych wyborów.
Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do aktywnego udziału w pozostałych wydarzeniach organizowanych podczas ferii. Zapraszamy Was do świetlic wiejskich na zabawy z animatorem i różnego rodzaju zajęcia oraz turnieje piłki nożnej na hali sportowej w Marcinkowie. Szczegóły na stornie gokpurda.pl.