W przedświątecznej zbiórce żywności na terenie gminy Purda wzięło udział 11 sklepów oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny z Klebarka Wielkiego. Rekord padł w sklepie spożywczym w Szczęsnem, gdzie uzbierano w sumie ponad 84 kg żywności. Znakomicie poradziły sobie także sklepy w Purdzie: FHU „Aga” Halina Baranowska – 64,1 kg i Agro-Dywity – 46,17 kg. W pierwszej piątce najlepszych sklepów znalazły się także sklep wielobranżowy Lana z Klewek – 35,72 kg i Agro-Dywity z Klewek – 33,64 kg. Specjalne podziękowania należą się uczniom z Klebarka Wielkiego, którzy zebrali ponad 34 kg żywności.

W najbliższym czasie zebrana żywności trafi za pośrednictwem Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego i Sekretarza Gminy Purda Rafała Wilczka do rodzin wskazanych przez GOPS w Purdzie.

Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie po raz pierwszy miał możliwość skoordynowania przedświątecznej zbiórki żywności na terenie gminy Purda. Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom i pracownikom sklepów, które włączyły się w tegoroczną akcje. Dziękujemy także wolontariuszom oraz dyrekcji i nauczycielom placówek oświatowych, które wsparły nas podczas zbiórki. Liczymy na udaną współpracę przy kolejnych inicjatywach.