Jeszcze żadnego roku w gminie Purda nie działo się tak wiele! Zaplanowany przez Gminę Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie sezon letni obfituje w wiele atrakcyjnych wydarzeń. Mieszkańcy będą mogli posłuchać na żywo zespołów i wykonawców prezentujących różne style muzyczne, w tym Singers, Dance Day, The Dmoks, Kapela Jakubowa, Ania Broda, Focus i Red Lips. Oprócz muzyki na imprezach pojawią się Cezary Sadowski Stand Up Comedy i znani z tv strongamani: Jarosław Dymek, Przemysław Toczek i Przemysław Brzoza. W sezonie letnim nie zabraknie także imprez o charakterze sportowym, w tym spływów kajakowych, rajdów rowerowych i zmagań sołeckich (Spartakiada sołectw).

Już 25 czerwca zapraszamy wszystkich na pierwszą, oficjalnie rozpoczynającą sezon letni imprezę pod nazwą Rozpoczęcie Lata w Rytmie Dance w Purdzie! To druga edycja koncertu, podczas którego nie zabraknie dobrej muzyki, dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń! W tym roku będziemy bawić się przy muzyce zespołów The DMOKS, Singers oraz gwiazdy wieczoru – zespołu FOCUS!

Tydzień później, 2 lipca, w Bałdach odbędzie się IX edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy, który corocznie przyciąga ogromną liczbę gości! Również w tym roku nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych atrakcji, takich jak prezentacja regionalnej sztuki ludowej, tradycyjnego rzemiosła i lokalnej kuchni, stoisk handlowych i edukacyjnych oraz wiele innych! Całość dopełnią występy zespołów folklorystycznych: Szczęściary ze Szczęsnego, Zespół Śpiewaczy Kris, Zespół Śpiewaczy Mazury, Zespół Śpiewaczy Echo Pasymia i Ania Broda.

27 sierpnia, w przeddzień Dożynek Gminnych odbędzie się Spartakiada Sołectw oraz pokaz siły w wykonaniu znanych z tv i lubianych strongmanów. 28 sierpnia odbędzie się święto plonów tj. Dożynki Gminne połączone z uroczystą mszą odpustową w parafii św. Walentego i Rocha w Klewkach. Podczas Dożynek będzie miał miejsce finał konkursu „Kulinarne Dziedzictwo Pogranicza Warmii i Mazur” oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Z innych atrakcji zaplanowano prezentację tradycyjnego rzemiosła i lokalnej kuchni, stoiska handlowe i promocyjne oraz występy popularnych zespołów, w tym Kapeli Jakubowej, Dance Day i gwiazdy wieczoru – Red Lips!

Serdecznie zapraszamy na gorące, pełne emocji lato w Gminie Purda!

DSC_0030 DSC_0049 DSC_0087 DSC_0396 DSC_0409