W sobotę 27 sierpnia rozpoczął się weekend dożynkowy w Gminie Purda. O godzinie 13.00 na boisku sportowym w Klewkach zebrało się 6 drużyn sołeckich (Klewki, Szczęsne, Nowa Kaletka, Purda, Giławy, Stary Olsztyn), które zmierzyły się ze sobą w Spartakiadzie Sołectw Gminy Purda.
Zawody rozpoczęły się od losowania kolejności startu wszystkich drużyn. Następnie zawodnicy wzięli udział w pierwszej konkurencji eliminacyjnej – sztafecie, w skład której wchodziły bieg w kaloszach, jazda taczką i skoki w worku. Następnie drużyny przystąpiły do konkurencji polegającej na przekazywaniu sobie jajka z łyżki do łyżki, którą każdy zawodnik trzymał w ustach siedząc na ławce tyłem do kolejnej osoby. Po konkurencji z jajkami zawodnicy ustawili się na ławce ślepców, na której musieli z zawiązanymi oczami ustawić się od najniższego do najwyższego. Następnie najsilniejsi przedstawiciele drużyn udowadniali, co potrafią rzucając snopkiem. Wyniki były naprawdę imponujące! Konkurencją, która wzbudziła najwięcej śmiechu była zdecydowanie „przebijanie ogona z balona”, podczas której zawodnicy bez użycia rąk musieli przebijać sobie nawzajem balony przywiązane do pasa. Zwieńczeniem eliminacji był gwóźdź programu – konkurencja, w której zawodnicy mieli za zadanie wbić małym młotkiem dużego gwoździa w drewniany klocek.
Po konkurencjach eliminacyjnych do finału przeszły 4 drużyny – Szczęsne, Nowa Kaletka, Purda i Giławy. W finale drużyny zmierzyły się w przeciąganiu liny i siłowaniu na rękę, a także (w ostatecznie przesądzającej o wygranej w zawodach) ostatniej konkurencji – quizie wiedzy o gminie Purda.
Podczas trwania Spartakiady Sołectw nie brakowało emocji, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Po szczegółowym zliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła drużyna z Giław. Gratulujemy!
Po Spartakiadzie nadszedł czas na pokaz w wykonaniu Strongmanów. Siłacze zaprezentowali swoje możliwości wykazując się ogromną siłą i wytrzymałością. Wizyta Przemka Brzozy w Klewkach nie skończyła się jedynie na pokazie. Strongmani uczyli widzów jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, po czym urządzali dla nich mini zawody. Okazuje się, że w naszej gminie mieszkają bardzo silni mężczyźni, wytrzymałe kobiety, a także odważne i wytrwałe dzieci!
Po pokazie rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do północy. Pod sceną nie było kawałka wolnego miejsca, a roztańczeni ludzie bawili się w najlepsze pomimo gryzących komarów.
Całodniową imprezę prowadziła Alicja Tomaszewska z firmy Odjazdowe Imprezy – bardzo dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim zawodnikom i przybyłym gościom – to dzięki Wam miniona sobota była pełna sportowych wyzwań i pozytywnych emocji!
Fotorelacja z wydarzenia w albumach: