Ponad 130 dzieci z terenu gminy Purda wzięło udział w zabawie mikołajkowej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Klewkach. Zabawa odbyła się w sobotę 5 grudnia br.

Ilość zgłoszonych na zabawę dzieci przerosła oczekiwania organizatorów. W sumie do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 130 dzieci w przedziale wiekowym od roku do lat 15.
Wspólna zabawa rozpoczęła się w samo południe. Prawie dwugodzinny program zatytułowany „Jak to było ze św. Mikołajem…” przygotowała dla dzieci Alicja Tomaszewska. Podczas zabawy dzieci brały udział w konkursach, tańczyły oraz poznawały historię i losy św. Mikołaja. Animacje zakończyły się wizytą św. Mikołaja i wręczeniem dzieciom wspaniałych upominków. Dzieci, które zostały zgłoszone na zabawę, a nie przyszły mogą jedynie żałować. Ominęła je nie tylko wspaniała zabawa, ale także atrakcyjne prezenty.
Dla rodziców przygotowano kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek.
Organizatorzy zadbali także o świąteczną oprawę wyżej wspomnianego wydarzenia. Na sali widowiskowej oraz w holu zawisły piękne dekoracje, kolorowe serpentyny oraz balony. Kropką nad i była piękna żywa, prawie 3 metrowa choinka podarowana przez pobliskie nadleśnictwo.