W minioną niedzielę w Klebarku Wielkim odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń organizowanych na terenie Gminy Purda, mianowicie Dożynki Gminne.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Klebarku Wielkim, której przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. Wojsław Czupryński. Po nabożeństwie w barwnym korowodzie prowadzonym przez szczudlarzy w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Lidzbark wszyscy udali się na plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klebarku Wielkim.

Na scenie w towarzystwie Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego pojawili się starości dożynkowi Tekla i Józef Pawłowscy oraz KGW Szczęściary, którzy oficjalnie przekazali na ręce Gospodarza Gminy chleb dożynkowy, który został podzielony wśród gości i mieszkańców zebranych na placu. Wójt Gminy Purda Piotr Płoski, podziękował rolnikom za trud pracy oraz wyraził słowa uznania za przygotowanie wydarzenia. Po oficjalnych przemówieniach zaproszonych gości m.in. Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletty Śląskiej-Zyśk i członka zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego przyszedł czas na wręczenie Aniołów Purdy. Zgodnie ze zwyczajem, nagrodzono instytucje oraz osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się gminie. Statuetki odebrali: Zbigniew Baumann i Tomasz Czarniewski reprezentujący OSP „Pomoc Maltańska” w Klebarku Wielkim, Tomasz Misiak przedstawiciel firmy Budimex oraz nadkom. Marcin Świniarski Komendant Miejski Policji w Barczewie.

Dożynki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnych wieńców stworzonych ze zbóż, innych płodów rolnych i kolorowych ozdób. Jury w skład, którego weszli przedstawiciele firmy Agro Plus, Krys-Stan i KRUS: za te najpiękniejsze uznali plony KGW Szczęsciary ze Szczęsnego (I miejsce), Sołectwa Giławy (II miejsce) i Sołectwa Patryki (III miejsce).

Na scenie podczas tegorocznych Dożynek Gminnych wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku, zespół śpiewaczy Mazury, Wiktoria Przęczek, GBP i UTW w Purdzie, Czerwony Tulipan, Kuzyni Neptuna, KGW Szczęściary, Wiedźmuchy, Bartosz Abramski, Top Girls, Jorrgus.

P1012576

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA