W niedzielę, tj. 4 czerwca w Klewkach najmłodsi mieszkańcy gminy Purda obchodzili swoje święto. Gminny Dzień Dziecka odbył się pomimo niesprzyjającej aury. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Deszcz to największa zmora organizatorów imprez plenerowych. I choć przeszkadza bardziej dorosłym niż dzieciom to jest w stanie zniweczyć najbardziej staranne przygotowania. W ostatnią niedzielę okazało się, że nie wszyscy mieszkańcy gminy Purda boją się deszczu. Pomimo złej pogody na placu przy świetlicy wiejskiej w Klewkach pojawiła się grupa chętnych do zabawy dzieci.
W imieniu Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego gości przywitał Mirosław Wierzchowski – Asystent Wójta. Spotkanie z najmłodszymi rozpoczęło się od animacji i wspólnych zabaw przygotowanych przez pracowników grupy Domifika. Dzieciaki wzięły udział w zabawach ruchowych, korzystały z chust animacyjnych i malowały buziaki. Największy entuzjazm wzbudziło jednak wspólne puszczanie baniek mydlanych, które pomimo słabych warunków pogodowych wyszły naprawdę fantastycznie.
Spory zachwyt wzbudził wśród uczestników wydarzenia przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej „Pomoc Maltańska” z Klebarka Wielkiego. Najmłodsi z wielkim zaciekawieniem obserwowali wóz ratowniczo-gaśniczy oraz strażaków. Największą radość sprawiło dzieciakom oglądanie wnętrza pojazdu i możliwość przymierzenia strażackich hełmów.
O godz. 14:00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zaginie” organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Przewodnicząca Rady Gminy Purda wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody rzeczowe, a Kierownik GOPS opowiedziała o roli rodziny w naszym życiu. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na scenie.
Największą atrakcją niedzielnego spotkania był koncert zespołu „Kaczki z Nowej Paczki”, którego członkowie mają niesamowity kontakt z dziećmi. Panowie pomimo prawie 30-letniego doświadczenia scenicznego nie tracą formy. Podczas spotkania usłyszeliśmy największe przeboje zespołu oraz szereg nowych utworów. W całym koncercie aktywnie uczestniczyły dzieci.
Na uczestników wydarzenia czekały także dmuchańce, z których korzystanie było nieco utrudnione ze względu na padający deszcz. Nie zniechęciło to jednak najmłodszych! Na gości czekały także stoiska z zabawkami i watą cukrową oraz grill przygotowany przez sołectwo Klewki. Dzieciakom zostały rozdane gadżety oraz słodycze i napoje.
Głównym sponsorem wydarzenie była firma BUDIMEX, chociaż podziękowania należą się także Renacie Jaszczułt i Przemysławowi Grendzie. Dziękujemy sołtysowi Klewek Jerzemu Pykało oraz radzie sołeckiej i mieszkankom Klewek, które przygotowały grilla. Dziękujemy OSP „Pomoc Maltańska” z Klebarka Wielkiego za poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i rodziców, którzy byli tego dnia z nami pomimo niesprzyjającej aury! Pomimo deszczu na twarzach wielu dzieci zagościły uśmiechy, a to było tego dnia najważniejsze!

1 2 3 4 5 6 8 9 13 14 15 16 17 11 7