We wtorek 22 marca o godzinie 18.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Wójtem Piotrem Płoskim. Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie potrzeb najmłodszych mieszkańców gminy.

W spotkaniu wzięli także udział Sekretarz gminy, Rafał Wilczek oraz Radny i Sołtys Klewek, Jerzy Pykało. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Wśród gości pojawił się m.in. Sołtys Szczęsnego, Andrzej Zienkiewicz.

Podczas spotkania Wójt obiecał powstanie Młodzieżowej Rady Gminy Purda oraz „skrzynki pomysłów”, która zostanie zlokalizowana w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w szkołach. Do skrzynki dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wrzucać kartki z propozycjami dodatkowych zajęć oraz pomysłami na funkcjonowanie GOK-u. Wójt postanowił także o budowie grzybka/altanki przy placu zabaw w Klewkach, murowanego grilla na plaży oraz ławek przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas spotkania dzieciom najbardziej zależało na stworzeniu miejsca aktywnej rozrywki w formie skate parku. W związku z tym, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na wymarzony obiekt sportów ekstremalnych. Dzieci i młodzież będą mogły przygotować prace przedstawiające ich wizje i pomysły dotyczące wyglądu i lokalizacji tego obiektu.

Podczas spotkania omówiono również tegoroczny sezon letni, podczas którego nie zabraknie atrakcji także dla nieco starszych mieszkańców gminy Purda. Oprócz imprez plenerowych organizowanych przez GOK planowane są m.in. wyścigi rowerowe, zawody wędkarskie, zawody strongman, turniej „FIFA 2016” oraz liczne koncerty w różnych miejscowościach na terenie gminy.

DSC_0193 DSC_0194 DSC_0196