W środę (10 sierpnia 2016 roku) dzieci biorące udział w wyjazdach organizowanych w ramach „Wakacji z GOK-iem” wybrały się wraz z opiekunami do kina Helios w Olsztynie.

Uczestnicy wyjazdu wyruszyli o godz. 9:20 spod siedziby Gminnego Ośrodka Kultury. Droga do kina zleciała bardzo szybko. Po wyjściu z autobusu dzieci ustawiły się w pary i ruszyły na ostatnie piętro Galerii Handlowej „Aura”. Przed wejściem na salę kinową, każde dziecko otrzymało bezpłatnie zestaw kinomana (napój i popcorn). Projekcję rozpoczęły reklamy, chwile później wyświetlono bajkę. Animowane postacie na ekranie i efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieciaki wyciszyły się i w skupieniu oglądały przygody głównych bohaterów. W najnowszej animacji Disneya „Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, Nemo i Marlinem, postanowiła odkryć tajemnice swojej przeszłości.
Po filmie, zgodnie z planem wycieczkowicze wrócili do GOK-u. Po drodze wszyscy dzielili się wrażeniami i powtarzali najśmieszniejsze kwestie z flmu. Dzieciaki bawiły się wyśmienicie. Dziękujemy wszystkim za wspólną podróż do krainy bajek.