W minioną sobotę w Klebarku Wielkim zapanował iście hiszpański klimat, a to wszystko za sprawą „Powiatowego Kina pod Gwiazdami”.

Pierwsza cześć wydarzenia, adresowana do dzieci, odbyła się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim. Najmłodsi spotkali się z mieszkanką Półwyspu Iberyjskiego, która strojem i rekwizytami wprowadziła ich w hiszpański klimat. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Astrolabium na specjalnie przygotowany dla nich seans dotyczący księżyca, ziemi i zaćmienia słońca. W trakcie trwania wydarzenia odbyły się jeszcze dodatkowe dwa seanse. Dla dzieci przygotowano także wspólne zabawy i animacje, malowanie buziaków oraz poczęstunek i watę cukrową.
Druga część miała miejsce na plaży nad Jeziorem Klebarskim, gdzie przygotowano kino plenerowe. Na wielkim ekranie wyświetlono komedię pt.”Hiszpański temperament”. Widzowie zasiedli na wygodnych leżakach i z popcornem w ręku mogli śledzić losy głównych bohaterów.
Serdecznie dziękujemy Powiatowi Olsztyńskiemu za wizytę na terenie gminy Purda, dyrekcji i pracownikom szkoły w Klebarku Wielkim za udostępnienie budynku i wsparcie oraz wszystkim uczestnikom i widzom za przybycie.