Kontynuując zeszłoroczną tradycję parafianie z kościoła św. Walentego i Rocha w Klewkach udali się na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim. Podobnie jak w zeszłym roku swoją intencję zaniósł w pielgrzymce także Wójt Gminy Purda Piotr Płoski.

Niedziela 24 czerwca powitała pielgrzymów dosyć słabą pogodą, więc w sercach wielu zakradło się zwątpienie, a frekwencja nie okazała się rekordowa. Opatrzność Boża czuwała jednak nad pielgrzymami, których krótki deszcz złapał dopiero pod koniec marszu. Wierni prowadzeni przez ks. Mariusza Rybickiego – proboszcza parafii w Klewkach, wyruszyli w drogę o godzinie 9:30. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwała policja oraz strażacy ochotnicy z OSP „Pomoc Maltańska” w Klebarku Wielkim.

Pielgrzymi z modlitwą na ustach dotarli do Sanktuarium około godz. 10:20. Na miejscu czekało na nich serdeczne powitanie. Ks. Wojsław Czupryński – proboszcz tamtejszej parafii oraz pani Aneta Piątkowska – sołtys Klebarka Wielkiego przyjęli pielgrzymów modlitwą, pieśnią oraz poczęstunkiem. Wspólnie pomodlono się również w intencji ks. Mariusza Rybickiego, który żegnał się tego dnia z parafią w Klewkach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10