Na początku listopada 13 zawodników trenujących taekwondo w Gminnym Ośrodku Kultury przystąpiło do egzaminu na I stopień uczniowski. Egzamin przeprowadziła doświadczona instruktorka i zawodniczka Klaudia Ruta.

Taekwondo to koreańska sztuka samoobrony stworzona i opracowana przez gen. Choi Hong Hi. Charakteryzuje się bogactwem różnorodnych technik – ręcznych i nożnych. Nazwa taekwondo składa się z trzech elementów:
tae – oznaczającego stopę,
kwon – oznaczającego pięść,
do – oznaczającego sztukę.
W Taekwondo obowiązuje pewna hierarchia ze względu na poziom zaawansowania. Występuje 10 stopni uczniowskich, którym odpowiadają konkretne kolory pasów (biały, żółty, zielony, niebieski, czarny). Zdobycie kolejnego poziomu zaawansowania wiąże się z zaliczeniem egzaminu.
Grupa dzieci, trenująca taekwondo w Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Klewkach, przystąpiła na początku listopada do egzaminu na I stopień uczniowski. Sportowcy, pod czujnym okiem trenera i egzaminatora – Klaudii Ruty, złożyli egzamin praktyczny i teoretyczny. Zdobycie białego pasa wiązało się z zaprezentowaniem konkretnych umiejętności, m.in. składanie doboku, wiązanie pasa, pozycje, bloki, uderzenia ręczne i kopnięcia. Wszystkim dzieciom, które podeszły do egzaminu udało się uzyskać I stopień uczniowski. Potwierdzeniem posiadanych umiejętności jest certyfikat wydany przez Polski Związek Taekwon-do i biały pas symbolizujący niewinność i czystość.
Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.