Dzisiaj, tj. 24 stycznia 2017 roku, dzieci z terenu Gminy Purda w ramach projektu Ferie z GOK-iem pojechały na pierwszą z trzech wycieczek.

Młodzi mieszkańcy odwiedzili Muzeum Przyrody w Olsztynie. Zgodnie z programem wyjazdu dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały zasady dokarmiania ptaków zimą. Uczestnicy wycieczki poznali gatunki lokalnie występujących ptaków, nauczyli się je odróżniać oraz dowiedzieli się czym je karmić. Dzieci wzięły również udział w kilku zabawach, które pomogły utrwalić im zdobytą wiedzę. Na zakończenie wycieczki młodzi mieszkańcy gminy zwiedzili Muzeum Przyrody, gdzie mogły obejrzeć ponad 250 gatunków zwierząt, od żubra – największego współcześnie żyjącego, lądowego ssaka Europy, po niewielkich rozmiarów owady.