W piątek 23 lutego 2018 roku w Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym w świetlicy wiejskiej w Klewkach odbyła się Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Gminę Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie.

Wydarzenie rozpoczęło uroczyste powitanie gości. Prowadząca  galę Dyrektor GOK w Purdzie Agnieszka Budziszewska zwróciła uwagę, że gala zorganizowana została, by podziękować wolontariuszom, którzy w 2017 roku brali udział w akcjach pomocowych organizowanych na terenie Gminy Purda. Były to :

– Wielkanocna Zbiórka Żywności,

– Zbiórka Żywności „Podziel się dobrym posiłkiem”,

– 21 Świąteczna Zbiórka Żywności,

– 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Następnie głos zabrał wójt Gminy Purda Piotr Płoski, który wyraził ogromne podziękowania i szacunek wszystkim tym, którzy z własnej woli i dobroci serca zechcieli włączyć się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. Piotr Płoski podkreślił jaką moc ma wspólne działanie bez bezsensownych podziałów i  zawiści.

Kolejnym punktem programu było wręczenie podziękowań wolontariuszom. W akcje pomocowe zaangażowało się ponad 200 osób byli to uczniowie i nauczyciele placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Purda, pracownicy Urzędu, GOK-u, sołtysi, radni oraz wielu mieszkańców gminy, którym los osób potrzebujących nie jest obojętny. Podczas gali można było usłyszeć profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej, zespół Shanon. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Jeszcze raz dziękujemy za obecność i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA